Birleşik Arap Emirlikleri Büyük Bir Devrimin Kıyısında: Kumarhaneler Yasallaşabilir!

Birleşik Arap Emirlikleri’nde oyun tesisi inşa edildiğinin açıklamasının ardından ülkede oyun endüstrisini düzenlemek için federal bir organ kuruldu. Bloomberg’te yer alan habere göre bu BAE’e kumarhanenin yasallaştırılmasının önünü açabilir…

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) oyun endüstrisini düzenlemek üzere federal bir organ kurarak ülkenin kumarhaneleri yasallaştıran ilk Körfez ülkesi olmasının önünü açtı.

Devlet medyasında yer alan haberlere göre yeni otorite ulusal bir piyango ve ticari oyunlar için dünya lideri bir düzenleyici çerçeve sunmak üzere kuruluyor.

Bu yılın başlarında, üst düzey hükümet yetkilileri Bloomberg’e kumar oynamaya izin vermek için yakın bir plan olmadığını söyledi ancak kumarhane operatörleri, danışmanlar ve konuya aşina avukatlar erken tartışmalar yapıldığını ve bir değişikliğin düşünüldüğünü söylüyor.

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli oyun ve konaklama analisti Angela Hanlee’ye göre BAE yılda 6,6 milyar dolar kadar oyun geliri elde edebilir ve Singapur’u geçebilir.

Kumar oynamaya izin vermek aslında BAE’de yasa dışı ve suçlular para cezasına ya da iki yıl hapis cezasına çarptırılabiliyor. Bu nedenle ülkede kumara izin verilmesi büyük bir değişiklik olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x