Rafa Silva için ilk açıklama geldi! “Galatasaray önemli bir Avrupa takımı”

Son günlerde adı sık sık Galatasaray’la anılan Rafa Silva’nın geleceği merak konusu oldu. Benfica ile sözleşmesinin sonuna gelen ve Portekiz’de bu sezon sergilediği futbol ile göz dolduran Rafa Silva’nın Galatasaray da dahil birçok takımdan teklif aldığı öne sürülüyor.

Sarı-Kırmızılıların yanı sıra Avrupa ve Suudi Arabistan’dan da cazip teklifler aldığı belirtilen Rafa Silva’nın transferi için oyuncunun eski hocasından açıklama geldi.

Portekizli teknik direktör Jorge Paixao, Rafa Silva’nın Galatasaray’a transferini Record’a değerlendirdi.


“GALATASARAY ÖNEMLİ BİR AVRUPA TAKIMI”

Rafa’nın Portekiz’in en iyi futbolcularından biri olduğunu kaydeden Paixao, oyuncunun aldığı tekliflerin kendisini şaşırtmadığını dile getirdi.

Galatasaray’ın Türkiye’nin en büyük kulüplerinden olduğunu belirten Paixao, Sarı-Kırmızılıların önemli bir Avrupa takımı olduğunu ifade etti ve sözlerine şöyle devam etti: 

“Eğer transfer gerçekleşirse Rafa büyük bir sözleşme imzalayacak ve Suudi Arabistan yerine Avrupa’da yoluna devam edecek. Çünkü büyük bir kulübe ve İstanbul gibi büyük bir şehre gidecek” 

Benfica ile sözleşmesinin sonuna gelen ve kariyer sezonunu geçiren Rafa Silva, bu sezon çıktığı 44 maçta 18 gol, 14 asistlik istatistik yakaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x